כספת לצ'יינג': כך תבחרו את הכספת לעסק שלכם

בתי עסקים רבים מבקשים לבטח את תכולת העסק מפני פריצות, גניבות ונזק לרכוש. כיסוי ביטוחי הוא חבל הצלה חשוב וקריטי שמאפשר לחזור הביתה בסוף כל יום עבודה כאשר בעל או בעלת העסק יודעים כי עשו את מירב המאמצים להבטיח את בטיחותם הכלכלית. אך ישנם עסקים בהם אזעקה או מערכות אבטחה נלוות אחרות אינן מספיקות ושבהם חברות הביטוח דורשות את הימצאותה של כספת לביטוח שתאפשר שמירה הרמטית ומוחלטת. אז כיצד בוחרים את הכספת הנכונה?
 

הכל תלוי בעסק שלכם


כשזה מגיע לכספת לצ'יינג אנו חייבים להיות בטוחים שבחרנו במוצר מאובטח ובעל איכות גבוהה. היו סמוכים ובטוחים שבעת הצורך לבטח את העסק, תקבלו הנחיות ברורות מטעם חברת הביטוח באשר לסוגי הכספות בהן מומלץ שתשמשו לצורך התחלת הפוליסה ומימושה בעת הצורך במקרים של גניבה או אובדן רכוש בנסיבות משתנות.

זכרו כי הצורך בכספות משתנה בין עסק לעסק. כך למשל כאשר מדובר בעסק של נופש ולינה אז הרי שהכספת היא בגדר מותרות והיא מאפשרת לבעלי המלון להסיר אחריות מפני גניבות ופריצות. אין צורך באמצעי התמגנות מתוחכמים יתר על המידה. בתכשיטנות התמונה משתנה וכאן כבר מדובר בהכרח של ממש. בדיוק כמו שכספת לצ'יינג נדרשת כדי לאבטח רכוש יקר, כך בתכשיטים בהם העלויות והנזקים האפשריים ברכוש הם גבוהים, נדרש העסק לכספת עבור ביטוח שתאפשר שמירה הרמטית ככל הניתן.
 

בחלפנות כספים אל תהמרו על העסק שלכם


אם בית העסק שלכם עוסק במכירת והחלפת כסף במטבעות זרים של מדינות שונות אז הרי שחובה להצטייד בכספת מתוחכמת שתאפשר שמירה ואבטחה כבדה על הכסף המזומן הנוכח בחנות הן בשעות הפתיחה והן בשעות הסגירה.  מומלץ לקבל הנחיות מאיש מקצוע שיידע לספר על מנגנונים מיוחדים שיוכלו למנוע את פתיחתה ויצריכו אמצעי זיהוי מתקדמים.
 

דגשים בבחירת הכספת


הקפידו להתייעץ עם מומחה כספות על אמצעי בטיחותי שיכלול מספר מנגנונים. לעתים ישנן כספות המאפשרות דלתות כפולות כדי להערים קשיים נוספים על הפורצים. נוסף על כך, הקפידו על כספת עמידה ואיכותית במיוחד שתאפשר תיקון והחלפה של צילינדר במקרים בהם פריצה תתרחש.

לעתים גם אם הפורצים לא "הצליחו" במלאכתם, הרי שעדיין הצילינדר ייהרס ויצריך החלפה ותיקון. בבחירתכם בכספת תוכלו לדעת כי היא ברת תיקון ואיננה מצריכה הוצאות כבדות נוספות.
 
דף הבית טלפון